Leave a comment

English do vlaku/auta

Po dvoch rokoch kurzu španielčiny som to (ne)dobrovoľne vzdala.  Nestíhala som sa učiť, ani robiť úlohy (nekonečný obdiv za trpezlivosť môjmu učiteľovi Davidovi), stále som sa niekam ponáhľala.

Dala som si rok pauzu – viac oddychovala, stretávala sa s priateľmi a konečne sa naučila plávať kraul.

Prišiel september a s ním aj chuť opäť precvičiť trochu pamäť a sval zvaný mozog. Výber bol náročný – ak by som sa mala naučiť všetko, čo by som chcela, potrebovala by som ďalších pár životov. Na nový rozbeh to vyhrala angličtina. Občas ju používam, ale s gramatikou sme neboli nikdy kamarátky – nastal čas zmeniť to. Po prvých dvoch hodinách som odhodlaná byť vzornou študentkou: čakajú ma teda filmy len v pôvodnom anglickom* znení (len s anglickými titulkami) a knihy v angličtine.

Cestu vlakom som si dnes krátila počúvaním podcastov rádia BBC – stiahnuté som mala niektoré časti  Great Lives  a Desert Island Discs.

Nájdite si viac ako 5 minút a vypočutje si niektorý zo zaujímavých rozhovorov, napr. tento, kde sa okrem iného dozviete, ktorých 8 diskov by si na opustený ostrov zobral môj obľúbený Jamie Cullum.

(*len tak pre zaujímavosť: kto by bol povedal, že francúzi sú tak precízni a používajú pre angličtinu 2 slová: angličtina a američtina)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: